Ο Α.Σ. Σότοκαν Ρόδου στο αθλητικό μητρώο!

Ο Α.Σ. Σότοκαν Ρόδου είναι το 41ο σωματείο της Δωδεκανήσου, που προστέθηκε σήμερα στο αθλητικό μητρώο της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού. Μάλιστα είναι ο πρώτος σύλλογος στο καράτε που πήρε το «πράσινο φως» από τη Γ.Γ.Α. και βρίσκεται πλέον ανάμεσα στα 2.058 σωματεία της Ελλάδας, που εντάσσονται στο αθλητικό μητρώο. Οι 41 σύλλογοι της Δωδεκανήσου είναι οι εξής:
1)Π.Α.Σ. Ανταγόρας Κω (άρση βαρών)
2)Αθλητικός Όμιλος Γκολφ Αφάντου (γκολφ)
3)Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας (πετοσφαίριση)
4)Α.Ο. Καλλιπάτειρα (στίβος)
5)Α.Ο. Σταματίου (στίβος, καλαθοσφαίριση)
6)Φιλαθλητικός Καλύμνου (κολύμβηση, καλαθοσφαίριση)
7)Σωματείο Πρακτικής Σκοποβολής Αστυνομικών Ρόδου (σκοποβολή)
8)Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Αετός Κω (ζίου ζίτσου)
9)Ιππικός Όμιλος Κω «Ο Ξενόβροτος» (ιππασία, τοξοβολία)
10)Πιγκουίνοι Κολυμβητική Ακαδημία Ρόδου (κολύμβηση)
11)Αθλητικός Σύλλογος Ρόδου Έλαφος (ποδηλασία)
12)Ένωση Καζώνης- Κάλυμνος 2000 (στίβος)
13)Αθλητικός Σύλλογος Ιαλυσού Ρόδου ο «Φιλέρημος» (ζίου ζίτσου)
14)Αθλητική Ένωση Δικαίου (καλαθοσφαίριση)
15)Αθλητικός Όμιλος Φαληρακίου (ποδόσφαιρο)
16)Αθλητικός Σύλλογος Έσπερος Κω (καλαθοσφαίριση)
17)Αθλητικός Όμιλος Ανταίος (ποδηλασία)
18)Αθλητικός Σύλλογος Ασκληπιός Κω (Tae Kwon Do)
19)A.Σ. Ιπποκράτης ο Κώος (στίβος, ρυθμική γυμναστική)
20)Μαχητές της Κω (Kick Boxing)
21)Ποδηλατικός Όμιλος Ρόδου «Ροδήλιος» (ποδηλασία)
22)Αθλητικός Σύλλογος Κω «Ο Φοίβος» (καλαθοσφαίριση)
23)Αθλητικός Σύλλογος Tae Kwon Do Άτλας Καλύμνου (Tae Kwon Do)
24)Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικού Πνεύματος Κω (μουάϊτάϊ)
25)Υγρός Στίβος Ρόδου (κολύμβηση, υδατοσφαίριση)
26)Γ.Σ. Ηπιόνη Κω (ρυθμική γυμναστική)
27)Δ.Ε.Α.Σ. Δάφνη Ρόδου (στίβος)
28)Αθλητικός Όμιλος Ρόδου Αγήνορας (τζούντο)
29)Όμιλος Φίλων Κλασικού Αθλητισμού «οι Ροδιονίκες» (στίβος)
30)Αθλητικό Σωματείο η Νίκη της Ρόδου (στίβος)
31)Ροδίων Άθλησις (κολύμβηση, πετοσφαίριση, καλαθοσφαίριση, ρυθμική γυμναστική, ενόργανη γυμναστική)
32)Αθλητικός Σύλλογος Ιστιοπλόων Ανοικτής Θάλασσας Ρόδου (ιστιοπλοΐα)
33)Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης «Τελχινίς» (πετοσφαίριση)
34)Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος Αναγέννηση Έμπωνα (ποδόσφαιρο)
35)Ναυτικός Όμιλος Ρόδου (κολύμβηση, ιστιοπλοΐα)
36)Αθλητικός Σκοπευτικός Όμιλος Κω (σκοποβολή)
37)Εύδαμος Γυμναστικός Σύλλογος Κω (στίβος)
38)Αθλητικός Σύλλογος Αυτοάμυνας Ρόδου Δωριέας (παγκράτιο)
39)Πρωτέας Ναυταθλητικός Όμιλος Καλύμνου (κολύμβηση)
40)Ροδιακός Όμιλος Αντισφαίρισης (αντισφαίριση)
41)Αθλητικός Σύλλογος Σότοκαν Ρόδου (καράτε)

www.12sports.gr

Αναστολή λειτουργίας σχολής λόγω κορονοιού

Ενημερώνουμε γονείς, μαθητές & μαθήτριες της σχολής ότι το Dojo θα παραμείνει κλειστό μετά από εντολή του υπουργείου υγείας από σήμερα 13/03 μέχρι νεωτέρας. Σας υπενθυμίζουμε να τηρείτε τους βασικούς κανόνες υγιεινής και να αποφεύγετε πολυσύχναστους χώρους. Προσέχουμε για να έχουμε.

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς ,

ο Sensei, Βαγγέλης Νικηταρής

Νέα Διεύθυνση Σχολής

Με μεγάλη μας χαρά σας ενημερώνουμε για την νέα διεύθυνση της σχολής η οποία πλέον στεγάζεται σε έναν ανακαινισμένο χώρο 350τ.μ.. Η νέα μας διεύθυνση είναι Λεμεσού 2 (έναντι Βενετοκλείου). Καλές προπονήσεις.

KARATE OPEN SERIES RHODOS 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε στις 5-6 Οκτωβρίου στο κλειστό γήπεδο Βενετοκλειου το KARATE OPEN SERIES RHODOS 2019.

Ο Α.Σ. ΡΟΔΟΥ SHOTOKAN KARATE συγχαίρει τους αθλητές του που συμμετείχαν σ αυτο και κατάφεραν να κατακτήσουν τις εξής θέσεις:


Χρυσό μετάλλιο στα ΚΑΤΑ: Αθανασία Σταυριανακη, Λεονάρντο Τσοτα.

Αργυρό μετάλλιο στα ΚΑΤΑ: Αικατερίνη Ζαμπελλακη, Στέργιος Σφηκας.

Χάλκινο μετάλλιο στα ΚΑΤΑ: Πέτρος Σταυριανακης, Δέσποινα Σταυριανακη, Νικολέττα Δουρακα.

KUMITE Αργυρό μετάλλιο: Λεονάρντο Τσοτα, Σπύρος Αντωνίου.

ΚUMITE Χάλκινο μετάλλιο: Αθανάσιος Κώστας, Γιάννης Τσιγαρας, Μιχάλης Δράκου, Βασίλης Δράκου, Άκης Καδής

Πανελλήνιο Κύπελλο Καράτε 2019

ο Α.Σ. Ρόδου Shotokan, με προπονητή τον κ. Βαγγέλη Νικηταρή έλαβε μέρος με μεγάλη επιτυχία στο Πανελλήνιο Κύπελλο καράτε που έγινε στις 19-20 Ιανουαρίου 2019 στην Αθήνα, κατακτώντας έξι χρυσά μετάλλια.

-Αικατερίνη Ζαμπελλάκη: Χρυσό μετάλλιο kata κορασίδων 2012-2013
κίτρινων ζωνών

-Αθανασία Σταυριανάκη: Χρυσό μετάλλιο kata κορασίδων 2012 πορτοκαλί-μπλε ζωνών

-Δεσποινα Σταυριανάκη: Χρυσό μετάλλιο kata κορασίδων 2010 μπλε-μωβ ζωνών

-Λεονάρντο Τσότα: Χρυσό μετάλλιο kumite εφήβων μαύρων ζωνών -63 Kg και Χάλκινο μετάλλιο kata εφήβων μαύρων ζωνών

-Ιωάννης Τσιγαρας: Χρυσό μετάλλιο kumite νέων ανδρών πράσινων-μπλε ζωνών open

-Πέτρος Σταυριανακης: Χρυσό μετάλλιο kata βετεράνων μαύρων ζωνών 45-49 ετών.

ΚARATE OPEN SERIES ΡΟΔΟΣ 2018

Με απόλυτη επιτυχία διοργανώθηκε στη Ρόδο (20-21 Οκτ 2018, Γήπεδο Καλυθιών) το KARATE OPEN SERIES με συνδιοργανωτές την Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε (ΕΛΟΚ) και την Περφέρεια Ν. Αιγαίου και διοργανωτική συνδρομή τον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού & Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ) και ο ΑΣ SHOTOKAN KARATE.

Στην διοργάνωση έλαβαν μέρος πάνω από 250 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα διαγωνιζόμενοι σε διάφορες κατηγορίες KUMITE και ΚΑΤΑ.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε και η επιτροπή αγώνων ευχαριστούν και συγχαίρουν όλους τους αθλητές, μικρούς και μεγάλους για την συμμετοχή και την προσπάθειά τους καθώς και τους γονείς που γέμισαν τις κερκίδες του γηπέδου για την παρουσία και την στήριξή τους. Επίσης ευχαριστούμε τους συνοδούς, προπονητές και διαιτητές για την πολύτιμη βοήθεια που παρείχαν κατά την διάρκεια των αγώνων.

Τέλος η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε ευχαριστεί θερμά τους συλλόγους της για την υποστήριξη και την δυναμική παρουσία τους στους αγώνες.

Ο Α.Σ. ΡΟΔΟΥ SHOTOKAN KARATE έλαβε μέρος στην διοργάνωση με την συμμετοχή δώδεκα αθλητών οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν τις εξής θέσεις:

ΑΘΛΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΕΣΗ
Σταυριανάκη Δέσποινα ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 8-9 ΕΤΩΝ ΧΑΛΚΙΝΟ
Δουράκα Νικολέτα ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 12-13 ΕΤΩΝ ΧΑΛΚΙΝΟ
Βακιρτζή Φωτεινή ΚΑΤΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 4η ΘΕΣΗ
Βακιρτζή Φωτεινή KUMITE ΝΕΑΝΙΔΩΝ -47 & -54 4η ΘΕΣΗ
Τσότα Λεονάρδο ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 12-13 ΕΤΩΝ ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Σταυριανάκης Πέτρος ΚΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ & ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΧΑΛΚΙΝΟ
Ροδίτης Νικόλαος ΚΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ & ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Κώστας Αθανάσιος KUMITE ΠΑΙΔΩΝ 11 ΕΤΩΝ -30, -35 & -40 ΧΑΛΚΙΝΟ
Τσότα Λεονάρδο KUMITE ΠΑΙΔΩΝ 12-13 ΕΤΩΝ +50 & +55 ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Τσιγάρας Ιωάννης KUMITE ΕΦΗΒΩΝ -57 4η ΘΕΣΗ
Δράκου Μιχαήλ KUMITE ΕΦΗΒΩΝ -70 & +70 ΧΑΛΚΙΝΟ
Δράκου Βασίλειος KUMITE ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ Open 4η ΘΕΣΗ
Κώστας Σταύρος KUMITE ΑΝΔΡΩΝ -60 & – 67 ΧΑΛΚΙΝΟ
Ροδίτης Νικόλαος KUMITE ΑΝΔΡΩΝ -75 & – 84 ΧΑΛΚΙΝΟ
Καδής Άκης KUMITE ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ +40 ετών Open ΧΡΥΣΟ
Σταυριανάκης Πέτρος KUMITE ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΝΔΡΩΝ +40 ετών Open ΑΣΗΜΕΝΙΟ

Το Δ.Σ. Του Συλλόγου μας και ο δάσκαλος ΝΙΚΗΤΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ευχαριστούν τους ΚΑΡΑΤΕΚΑ για τις  καταπληκτικές μάχες που έδωσαν!

 

Aποτελέσματα των εξετάσεων για την απονομή βαθμών DAN/ΕΛΟΚ

Επικυρώθηκαν με απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής τα αποτελέσματα των εξετάσεων για την απονομή βαθμών DAN/ΕΛΟΚ που διεξήχθησαν το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Άνω Λιοσίων.

Ακολουθούν τα ονόματα των επιτυχόντων ανά βαθμό και ύλη: 

Ονοματεπώνυμο Αριθ. Μητρώου Ύλη DAN
ΑΝΔΡΑΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ 28380 Shotokan 1ο
ΑΝΔΡΑΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ  33041 Shotokan 1ο
ΓΙΑΝΝΙΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΑΝΝΑ 24760 Shito 1ο
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ  30719 Shotokan 1ο
ΖΩΡΖΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 33281 Shotokan 1ο
ΚΑΝΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 28419 Shotokan 1ο
ΚΑΤΣΙΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 25921 Shito 1ο
ΚΕΤΖΕΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 25971 Shito 1ο
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 15343 Shotokan 1ο
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 17813 Shito 1ο
ΛΟΝΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 30028 Shito 1ο
ΜΠΙΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30012 Shotokan 1ο
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29144 Shito 1ο
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19332 Shotokan 1ο
ΣΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 24762 Shito 1ο
ΤΟΥΡΚΑΤΖΕ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΤΟΡΝΙΚΕ 28598 Shito 1ο
ΧΑΤΖΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 25970 Shito 1ο
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 8691 Wado 2ο
ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ  31461 Shotokan 2ο
ΦΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ  20758 Shotokan 2ο
ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ 22711 Shito 3ο
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ  9595 Wado 3ο
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 4549 Shito 4ο
ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 16428 Shotokan 4ο
ΣΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 8619 Goju 4ο
ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1751 Shito 4ο
ΒΡΕΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜ 105 Wado 5ο
ΑΙΧΜΑΛΩΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7535 Wado 6ο
ΝΙΚΗΤΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1144 Shotokan 6ο

Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας συγχαίρει για την μεγάλη τους επιτυχία στις εξετάσεις της Ομοσπονδίας, τον Sensei Βαγγέλη Νικητάρη για την απόκτηση του 6ου DAN και τον αθλητή Πέτρο Σταυριανάκη για την απόκτηση του 2ου DAN!

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΚΑΙ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ 2017

Εκατόν είκοσι δύο σύλλογοι με περισσότερους από 1800 μικρούς και μεγάλους καρατέκα από όλη την Ελλάδα παραβρεθήκαν σε μια από τις μεγαλύτερες διοργανώσεις του καράτε των τελευταίων ετών που διεξήχθη στις 4 και 5 Νοεμβρίου 2017 στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Άνω Λιοσίων.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε και η επιτροπή αγώνων ευχαριστούν και συγχαίρουν όλους τους αθλητές, μικρούς και μεγάλους για την συμμετοχή και την προσπάθειά τους καθώς και τους γονείς που γέμισαν τις κερκίδες του γηπέδου για την παρουσία και την στήριξή τους. Επίσης ευχαριστούμε τους συνοδούς, προπονητές και διαιτητές για την πολύτιμη βοήθεια που παρείχαν κατά την διάρκεια των αγώνων.
Τέλος η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε ευχαριστεί θερμά τους συλλόγους της για την υποστήριξη και την δυναμική παρουσία τους στους αγώνες.    

Ο Α.Σ. ΡΟΔΟΥ SHOTOKAN KARATE έλαβε μέρος στο προαναφερόμενο Πρωτάθλημα με την συμμετοχή δέκα αθλητών οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν τις εξής θέσεις:

  1. ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Πρώτη θέση – Χρυσό Μετάλλιο στο KUMITE εφήβων -70 κιλά
  2. ΚΩΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δεύτερη θέση – Αργυρό μετάλιο στο KUMITE Mαύρων ζωνών -36 κιλά
  3. ΔΟΥΡΑΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ Τρίτη θέση – Χάλκινο Μετάλλιο στο KUMITE κορασίδων 11 ετών
  4. ΔΡΑΚΟΥ ΜΙΧΑΗΛ Δεύτερη θέση – Αργυρό Μετάλλιο στο  KUMITE εφηβων +70 κιλά
  5. ΔΡΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Τέταρτη θέση –  στο  KUMITE νέων ανδρών  +76 κιλά
  6. ΚΟΥΤΟΥΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Τρίτη θέση – Χάλκινο Μετάλλιο στο KUMITE ανδρών +84 κιλά και Δεύτερη θέση – Αργυρό Μετάλλιο στα ΚΑΤΑ ανδρών
  7. ΜΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ – Τέταρτη θέση στο KUMITE ανδρών -67 κιλά
  8. ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ – Δεύτερη θέση  Αργυρό Μετάλλιο στο KUMITE ν.γυναικών
  9. ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ – Τέταρτη θέση στα ΚΑΤΑ Βετεράνων και Tέταρτη θέση στο KUMITE +84 κιλά
  10. Και η πρωτοεμφανισθείσα ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – Τέταρτη θέση στα KATA παίδων

 

Το Δ.Σ. Του Συλλόγου μας και ο δάσκαλος ΝΙΚΗΤΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ευχαριστούν τους ΚΑΡΑΤΕΚΑ για τις  καταπληκτικές μάχες που έδωσαν!

Εξετάσεις Έγχρωμων & Μαύρων Ζωνών

Με επιτυχία διενεργήθηκαν την Κυριακή 25 Ιουν 2016, οι εξετάσεις έγχρωμων & μαύρων ζωνών της περιόδου, σύμφωνα με το πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καράτε, στην Σχολή μας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

8 ΚΥU KARI ( ΜΙΣΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΖΩΝΗ) 

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ

ΚΑΤΡΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

ΚΑΔΗΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ

ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

8 KYU (ΚΙΤΡΙΝΗ ΖΩΝΗ) 

ΣΚΟΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

7 ΚΥU KARI (ΜΙΣΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ ΖΩΝΗ) 

ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

6 ΚΥU KARI (ΜΙΣΗ ΠΡΑΣΙΝΗ ΖΩΝΗ) 

ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΤΣΑΓΚΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΣΦΗΚΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

5 KYU ( ΜΠΛΕ ΖΩΝΗ) 

ΚΩΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

3 ΚΥU KARI (ΜΙΣΗ ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ) 

ΚΟΥΤΟΥΖΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΔΡΑΚΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΒΑΚΙΡΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

3 KYU (ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ ) 

ΒΡΟΥΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

2 KYU KARI (ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ) 

ΔΡΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

2 KYU (ΚΑΦΕ ΖΩΝΗ) 

ΒΡΟΥΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

1 DAN (MAYΡΗ ΖΩΝΗ 1ος ΒΑΘΜΟΣ) 

ΚΩΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Μετάλλια στο Κύπελλο Καράτε Εγχρώμων & Μαύρων Ζωνών

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Κύπελλο Καράτε Εγχρώμων & Μαύρων Ζωνών της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καράτε στις 19 & 20 Νοεμβρίου 2016 στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Άνω Λιοσίων.

Εκατόν είκοσι δύο σύλλογοι με περισσότερους από 1800 μικρούς και μεγάλους καρατέκα από όλη την Ελλάδα παραβρεθήκαν σε μια από τις μεγαλύτερες διοργανώσεις του καράτε των τελευταίων ετών.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε και η επιτροπή αγώνων ευχαριστούν και συγχαίρουν όλους τους αθλητές, μικρούς και μεγάλους για την συμμετοχή και την προσπάθειά τους καθώς και τους γονείς που γέμισαν τις κερκίδες του γηπέδου για την παρουσία και την στήριξή τους.

Επίσης ευχαριστούμε τους συνοδούς, προπονητές και διαιτητές για την πολύτιμη βοήθεια που παρείχαν κατά την διάρκεια των αγώνων.

Τέλος η Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε ευχαριστεί θερμά τους συλλόγους της για την υποστήριξη και την δυναμική παρουσία τους στους αγώνες.

Ο Α.Σ. ΡΟΔΟΥ SHOTOKAN KARATE έλαβε μέρος στο προαναφερόμενο Πρωτάθλημα με την συμμετοχή πέντε αθλητών οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν τις εξής θέσεις:

 

  • ΔΟΥΡΑΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ Τρίτη θέση – Χάλκινο Μετάλλιο στο KUMITE κορασίδων 10 ετών
  • ΔΡΑΚΟΥ ΜΙΧΑΗΛ Δεύτερη θέση – Αργυρό Μετάλλιο στο KUMITE παίδων 13 ετών
  • ΔΡΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Τρίτη θέση – Χάλκινο Μετάλλιο στο KUMITE εφήβων 14-15 ετών
  • ΚΟΥΤΟΥΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Τρίτη θέση – Χάλκινο Μετάλλιο στο KUMITE ανδρών και Δεύτερη θέση – Αργυρό Μετάλλιο στα ΚΑΤΑ ανδρών
  • ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Πέμπτη θέση KUMITE Παίδων 10 ετών
« Older Entries